Як читати більше та ефективніше

Як читати більше та ефективніше | Bukio - блог

Як читати більше та ефективніше

Як знайти час для книг, читати більше, а головне запам’ятовувати прочитане? Bukio знайшла відповіді.

Ми звикли читати від початку сторінки до кінця і, почавши навіть найнуднішу книгу, намагаємося вимучити її до останнього. Проте небажання дочитувати нецікаву книгу змушує відкладати її знову і знову. В результаті ми просто відмовляємося від читання. При цьому більшість дуже шкодує, що мало читає.

В епоху коротких постів у соціальних мережах наші звички читання кардинально змінилися. Старий підхід просто вбиває брати до рук книги та дотримуватися застарілих правил. Особливо тоді, коли вони взагалі сьогодні не працюють.

Дизайнер Тобіас Шнайдер (Tobias van Schneider) знайшов новий підхід до читання книг, який дозволяє йому більше читати, обдумувати прочитане та запам’ятовувати необхідне.

Як ж йому це вдається? Ось кілька порад від нього. Поїхали!

Купуйте не одну, а кілька книжок

Кожного разу купуйте кілька книжко одночасно. Нехай у вашій домашній бібліотеці буде від 3 до 10 непрочитаних книг. Саме так ви зможете підібрати те, що буде цікавим на даний момент. Перестаньте вживати відмовку «Мені немає що почитати» (це ж не одяг в кінці-кінців).

Читайте три книги одночасно

Почніть читати три-чотири книги в один і той самий час. Міняйте їх відповідно до настрою. Читання художньої літератури разом із науковою може вас трохи бентежити, але тут все залежить від вас.

У вас автоматично з’являться улюблені книги із тих, які ви зараз читаєте. Якщо ви загрузнете на читанні якоїсь одної – продовжуйте читати інші.

Читайте так, як того хочеться вам

З того моменту, як ви придбали книгу, вона повністю ваша. Ви можете робити з нею абсолютно все. Не сподобалася сторінка? Можете її вирвати. Захотілося щось позначити на полях, у тексті, та, де завгодно. Вперед!

Не обов’язково читати ті розділи, які вам не подобаються. Якщо ви дочитали до нудного моменту, просто пропустіть його і читайте далі. А якщо ви, на приклад, завантажили книгу заради одного розділу. Просто прочитайте його і видаліть книгу без докорів сумління.

Швидко вирішуйте долю своїх книжок

Якщо ви купили книгу, почали її читати і зрозуміли, що вона вам просто нецікава, відкладіть її на деякий час. Спробуйте почитати її через місяць, коли відчуватимете себе по-іншому. Якщо й тоді вас не зацікавить книга, залиште марні спроби прочитати її. Продайте або подаруйте її комусь іншому.

Зробіть книги своїми

Книга хороша рівно настільки, наскільки ви її робите такою. В описах може бути написано що завгодно, проте дві різні людини куплять книги і у них будуть різні враження.

Прекрасним у книгах є те, що ми по-різному інтерпретуємо їх відповідно до того, ким ми є сьогодні. Ось чому книги, які ви читали рік тому здаються зараз абсолютно іншими. Просто пам’ятайте це!

Завжди беріть книги з собою

У будь-яку вільну хвилинку – в громадському транспорті, на зупинці, у черзі – ви можете почитати декілька сторінок. Завжди пам’ятайте про те, що у смартфоні є кілька непрочитаних книжок.

Читайте двічі

Читання книги по другому колу має чарівний вплив. Коли ми читаємо вперше, ми звертаємо увагу на історію, яку розповідає автор.

Читаючи вдруге, ми відчуваємо книгу на емоційному рівні. Ми проектуємо себе у життя головних героїв. Таким чином ми ніби читаємо про себе.

Якщо вам важко змусити перечитати себе книгу два рази, то на допомогу приходять аудіо книги. Звісно, аудіо версія відстає від паперової на 20-40 сторінок, проте це хороша альтернатива.

Отримуйте максимум задоволення від прочитаного і перестаньте вже читати, як відмінники. Читання – це насолода та користь!

Джерело: https://medium.com/desk-of-van-schneider

Поповнити домашню бібліотеку | Bukio

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *