Як повернути музу?
Напевно, у кожного письменника, блогера, поета та тих, хто постійно пише, з’являється відчуття порожнечі. Англійський вираз writer’s block прекрасно характеризує такий стан. Якщо перекладати дослівно, то це «письменницький блок», а для нашого розуміння – це стан «без музи». Як справляються із тимчасовим затишшям письменники, і що їм допомагає? BUKIO отримала відповідь на ці питання та готова поділитися порадами прямо зараз.
- Якщо Ви постійно пишете на лептопі, зробіть штурм своєму мозкові, перейшовши на блокнот. Блокнот у стилі мінімалізму, чи стилізований старовинний надихнуть на написання чогось нового. Обов’язково виділяйте ключові моменти та після написання задавайте собі запитання стосовно доцільності певних уривків та сцен.
- Відкладіть геть усе. Це неймовірна насолода просто сказати собі «Я не буду торкатися цього всього цілих два тижні!». Важко повірити, але проблеми із «музою» вирішуються простіше, коли ти відкладаєш полювання на неї. Проте, якщо Вам все ж не хочеться бути непродуктивним, можна просто почати писати щось абсолютно нове.
- Не змушуйте та не вичавлюйте із себе речення, як останні краплі із лимону. Зупиніться та перечитайте вже те, що є. Це дозволить поглянути на написане по-новому і вигадати щось інше.
- Не пишіть по порядку. Якщо у Вас є задумка чогось цілого, але Ви не в змозі викласти все ідеально точно, пишіть ту частину, що Вам найбільше до душі. Цей прийом називається «спочатку десерт». Почніть із найприємнішого і перейдіть поступово до інших частин.
- Письменницький блок – це показник того, що у розповіді щось не так. Спробуйте визначити, що саме і намагайтеся виправити себе.
- Переключіться на щось інше – пограйте в відео ігри, знайдіть свій тетріс, малюйте, поспівайте караоке із друзями. Намагайтеся не думати про головних героїв Вашого нового роману і можливі перипетії в їх житті. Все, що потрібно, – повна зацікавленість іншою діяльністю.
- Перечитайте книги, які любите. Читання надихає. Можна також переглянути кілька серій серіалу та заглибитися в історії інших людей.
- Не концентруйтеся одразу на великому. Можна бачити перед собою фінальну картинку і не написати нічого. Робіть маленькі кроки до фінішу. Замість того, аби ставити собі за ціль писати по 50 сторінок в день, пишіть стільки, на скільки вистачить вашої уяви.
- Не вірте у «музу». Просте усвідомлення того, що стан тимчасового затишшя – абсолютно нормальне явище, допомагає не боротися із ним, а прийняти його і віднестись, як належне. Можна перечекати насолодившись моментом, а можна відкинути усе погане з голови і продовжити писати. Сила думки – фантастична річ.
Залишити відповідь