Враження від прочитаних книг, донесення власних думок та розкриття власного бачення книг – у категорії «Книжкові огляди».
Враження від прочитаних книг, донесення власних думок та розкриття власного бачення книг – у категорії «Книжкові огляди».
Ця рецензія буде трохи незвичною для мене. Позаяк якщо раніше я писала виключно про ті видання, що були мені відверто до душі, то сьогоднішній екземпляр, що я його тільки прочитала й готова коментувати, залишив шквал неоднозначних емоцій та відчуттів. І йдеться про мандрівник Західною Україною «Де їсть і [з ким] спить Фреймут» від видавництва «Наш Формат».
У старигана Гема є автобіографічна книга «Свято, яке завжди з тобою». Проте наша стаття – не про Гема чи про його твір. А її головну думку можна замінити на «Магія, яка завжди з тобою». Магія, яка представлена великими ілюстрованими виданнями «Гаррі Поттера».
Коли лише продумувала, що я важливого все ж зрезюмувала з Карпи, одразу відкинула грішну думку я-її-більше-нізащо-не-читатиму-це-не-моє. “Е ні, Вікусю, я ж знаю: не все так легко що з тобою, що з Карпою. Не сьогодні, не за місяць чи тиждень, але ти ще повернешся до прози Ірени”, – розпатякалося в моїй голові те, що називається совістю й за сумісництвом здоровим глуздом. Для мене, як, власне, і для багатьох, Карпа – це величезна неоднозначність, тож максимально обережна у своїх думках стосовно неї. Тим паче, про автора загалом у мене може скластися хибна думка, бо одного твору для цього замало. Але ось мій ескіз до книги про жінку, яка оригінально називає себе крутючим епітетом – сукою. Без коментарів.
Ірен Роздобудько «Одного разу»
У кожного є ті книги, з яких щось починається, які, ставши відправною точкою, задають тон і навіть піднімають планку для шуканого чтива, з якими мало що можна порівняти, які навіть за багатьох несприятливих умов залишаються для нас саме тими єдиними й неповторними, саме тими ідеалами-орієнтирами, про які говориш навіть з часом: «Це Книга».
Богдан Логвиненко “Saint Porno”
Провокативна назва, багатообіцяюча обкладинка і святий напис: «Продаж неповнолітнім ЗАБОРОНЕНО!» інтригують, а відверто оригінальні ілюстрації – викликають думку: «Чергова претензійність? Ні, це щось якісно інше…»
Кері Сміт «Знищ цей щоденник», «Безлад»
Звичка – справа серйозна: вона з’являється з чогось, чомусь і навіщось, але от як щодо звичок, які часом треба зраджувати? Навіть зраджувати в радикальний спосіб? Навіть зраджувати в радикальний спосіб корисні й гарні звички не псувати книжкової продукції варто. Навіщо? Як мінімум, щоб спробувати щось нове!
Надія Мориквас, роман-есей «Корнелія»
Жанр роману-есею до цього року був для мене невідомим, за виключенням, звісно, того, що на уроках української літератури філологиня говорила про те, що такої форми роман набув у часи модернових пошуків. Але що собою являє роман-есей, таки було для мене позитивною інтригою.
Чому важливо відпускати ?
Історія, яка дає фору багатьом сучасним історіям про кохання. Бо в ній говориться не лише про кохання.
Дж. К. Ролінґ «Гаррі Поттер і прокляте дитя»
Сенсація україномовного книгопростору осені! Сенсація?..
Вихід україномовного перекладу восьмої частини «Гаррі Поттера» став ледь не головною подією для нашого читача. Скільки фанів чекало на новий том поттеріани, але ледь не ще більше волало: «Ми це читати не будемо! Це – не «Гаррі Поттер»! Хто ж має рацію – запеклі прихильники думки «Читати!» чи запеклі прибічники «Не читати!»?
Перед комп’ютером, перед телевізором, із книжкою в руках? Можна задати це нескромне питання?
Як саме Ви приймаєте їжу? Дуже дивне питання, проте відповідь відіграє важливу роль.