Магія, яка завжди з тобою: велике ілюстроване видання «Гаррі Поттера»

Магія, яка завжди з тобою: велике ілюстроване видання «Гаррі Поттера»

У старигана Гема є автобіографічна книга «Свято, яке завжди з тобою». Проте наша стаття – не про Гема чи про його твір. А її головну думку можна замінити на «Магія, яка завжди з тобою». Магія, яка представлена великими ілюстрованими виданнями «Гаррі Поттера».

   «Гаррі Поттер», без сумнівів, є утопічною мрією родом ще з дитинства. Це історія про бурхливий котел двох самодостатніх паралельних світів – магів та маґлів, що співіснують, чудернацько сплітаються і, як з’ясувалося, залежать один від одного. Це історія про хлопчика, витягнутого з комори у будинку родичів, із незмінно зкуйовдженим неслухняним волоссям, що відростає, варто його тільки відстригти. Це яскравий приклад дружби – і того, що вона дарує, її магічної сили, яка здатна зруйнувати навіть Темного Лорда.

Сага про Гаррі Поттера – це сила, яку дмухнула у кожне речення роману його авторка. Ролінґ є першим доларовим мільярдером, що заробила ці гроші написанням книг. Певною мірою саме завдяки Джоан ми подорослішали разом із дитячою мрією.

Vogue Ukraine у статті “5 главных премьер «Книжного Арсенала»” включив до переліку книг і велике ілюстроване видання від видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

У книгах Джоан Ролінґ до нещодавнього часу майже не було портретів хлопчика зі шрамом у формі блискавки на лобі, і довгий період в уяві вимальовувався хіба лише Деніел Редкліфф. Спроби часткової візуалізації світу Гаррі Поттера почалися зі створення обкладинки книги мисткинею Мері Гранпре. Проте повноцінно ілюстрованого видання про магічний всесвіт, що кружляє навколо Школи магії, досі не було. Джоан, яка дуже уважно ставиться до власного дітища, довгий час не могла знайти художника, бачення якого збігалося б з її уявленням про хлопчика, що вижив під паличкою Темного Лорда.

2012 року британський митець Джим Кей отримує одну з найголовніших нагород дизайнерів дитячих книжок – медаль Кейт Грінвей, за ілюстрації до фантастичного роману Патріка Несса, які якраз і полонили Джоан.

Митець дуже відповідально взявся за свою «місію», боючись зруйнувати магію, зіткану Ролінґ. Шалений поціновувач її творчості, він відкинув вже існуючі в уяві більшості образи героїв «поттеріани» з великого екрану, зосередившись на тексті саги у пошуках нового.

Особливістю ілюстрацій Кея, а також головним джерелом натхнення митця стали реальні люди. Першим героєм, що знайшов собі місце на сторінках фантастичного видання, був Геґрід – доброзичливий гігант, прототипом якого є стариган-байкер з північної Англії. А самого “Гаррі Поттера” Кей випадково зустрів у “підземці”. В автора магічних ілюстрацій у запасі були лише 2 станції, під час яких він мав представитись матері хлопчика, що чудернацько, наче справжнє мавпеня, повис на поручні, та переконати її у необхідності хлопчика позувати на благо фантастичному світові.

Джим Кей став новатором, внісши в ілюстрації незвичайної магічності. Привидів з палацу він намалював неоновими фарбами з використанням техніки, коли шар фарби накладається на колір. Один зі шматків матеріалу відомого капелюха, що розподіляв учнів Школи за факультетами, Кей, за власними свідченнями, бачив у книзі зразків тканин Королівського музею в Единбурзі. А двері, розташовані на одній з ілюстрацій за спиною Герміони, митець зустрів у церкві All Saints in Thornham і замалював у своєму мандрівному блокноті – мовляв, раптом знадобиться?

 

Під час роботи над першою книгою Кей багато часу проводив з дітьми, фотографуючи їх у русі, спостерігаючи за їхньою пластикою, поведінкою та звичками. Він навіть відтворив світ Гаррі Поттера у себе, змоделювавши Гоґвортс, поїзд Гоґвортс експрес, хатину Геґріда та усіх головних персонажів і необхідні сцени з картону і пластиліну, аби обертати моделі та малювати “з натури”. Сказано – зроблено. Зрештою ми маємо казкове, неймовірної краси видання (навіть 2!), яке хочеться тримати у руках, листати, мати на книжковій поличці. І чекати на вихід й інших частин «поттеріани», сподіваючись, що вони будуть не гіршими. А вони й не будуть – це ми знаємо точно.

 

«Щастя можна знайти навіть у темні часи, якщо не забувати звертатися до світла», – Дж. К. Ролінґ

Автор: Марія Прохоренко

Ілюстрації: Джим Кей 

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *